Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Dziś, trochę później niż zwykle. To ze względu na spowiedź przedświąteczną. Słowo, którego będziemy słuchać również przedświąteczne. Jest ono jakby kluczem, który pozwala nam wejść w Boże Narodzenie. Jeśli w świeach chodzi o to, aby Chrystus począł sięw nas, to św. Elżbieta wskazuje na Maryję, jako wzrór przeżycia tego wydarzenia. Mówi ona:

  Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane ci od Pana. (Łk 1,45)

  Elżbieta napełniona Duchem Świętym właśnie w ten sposób charakteryzuje Maryję. To ta, która uwierzyła Słowu. To ta, która w chwili zwiastowania powiedziała niech mi się stanie według Twego słowa. Ta jej otwartość na Boga pełna zawierzenia sprawiła, że Maryja została nazwana błogosławioną, że stała się Matką Pana.

  Cała reszta pochodziła od Boga, była wynikiem Jego mocy. Moc Najwyższego osłoni Cię – powiedział do niej Anioł w chwili zwiastowania. To On jest tym, który daje słowo obietnicy i je spełnia, choć często w sposób, którego człowiek nie jest w stanie przewidzieć.

  Święta Bożego Narodzenia są tym czasem, w którym Bóg z tą samą moca Ducha Świętego chce wchodzić w nasze życie, czynić je błogosławionym, porządkować to, co skomplikowane. Potrzeba nam jednak tej postawy Maryi. Potrzeba wiary, że spełnią się słowa powiedziane od Pana. Potrzeba wiary w to, że On jest wierny. Tylko wówczas moc Najwyższego znajdzie żyzną glebę, na której będzie mogło zrodzić się nowe życie, nowy początek.

  Posted by ks. Sławek @ 22:47

Comments are closed.