Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Historia zbawienia nie jest przeszłością, a słowo Boże nie jest sentymentalną opowieścią o Jezusie, który kiedyś wędrował przez ziemię, uzdrawiał i nauczał. Nam ludziom XXI wieku nie pozostało tylko nostalgiczne wspomnienie, ale to samo skuteczne i działające słowo, o którym sam Jezus mówi:

  Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli (Łk 4,20)

  Głoszone słowo Boże nie jest jedynie pobożną lekturą, pouczeniem moralnym i drogowskazem życia. Ono jest nie tylko zapisem, jakąś relacją opowiadającą o działaniu Boga. Wręcz przeciwnie, Słowo samo w sobie niesie moc, życie, wyzwolenie. Kiedy się spełnia, człowiek w swoim życiu zaczyna widzieć owoce tego spełnienia. A to nie jest jakaś teoria, ale konkretny owoc działającego Słowa.

  To słowo ma swoje dziś, w którym się spełnia. Tym dziś jest w pierwszym rzędzie liturgia. W czasie liturgii Zmartwychwstały obwieszcza, że całe Słowo i wszystkie Pisma spełniły się w Nim. Cała Biblia mówi o Jezusie, do Niego prowadzi i Jego tajemnicę wyjaśnia. Jego życie jest świadectwem działania Słowa, które będąc żywe wskrzesiło Go z martwych.

  Słowo jednak nie tylko spełniło się w Jezusie. Ono szuka swojego dziś w życiu każdego z nas. Tak samo jak spełniło się w Zmartwychwstałym chce wypełnić się w życiu tych, którzy są zjednoczeni z Jezusem. Potrzeba słuchania i wiary, otwarcia się na Słowo i przyjęcia go. W ten sposób życie staje się miejscem objawienia się słowa, miejscem, w którym ono znajduje swoje spełnienie.

  Posted by ks. Sławek @ 16:35

Comments are closed.