Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

czerwiec 2023
N P W Ś C P S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Korynt to nie tylko nazwa starożytnego miasta. Im bardziej przyglądam się sytuacji tego greckiego miasta z początków nasze ery, tym bardziej Korynt staje się dla mnie jakimś symbolem. To przede wszystkim symbol współczesności! Czytając m.in. listy św. Pawła do Koryntian, uderzające zdaje się podobieństwo ludzi tam żyjących z mieszkańcami dzisiejszego świata: wielość informacji, zagubienie moralne i pośród tego wszystkiego ci nieliczni, którzy dają posłuch Ewangelii.

Blog ten powstał dzięki wielu osobom, które zachęcały mnie do tego, aby pisać. Chciałbym wam wszystkim podziękować. Mam nadzieję, że moje dzielenie się będzie jakaś spłatą długu wdzięczności: wobec Boga, który pierwszy dzieli się swoim słowem z każdym z nas, a także wobec ludzi, pośród których uczyłem i uczę się słuchać współczesnego świata.

Niech ten blog będzie pomocą tym wszystkim, którzy pośród wielości słów tego świata mają pragnienie Słowa, niech pomaga tym, którzy wśród wielu pociągających propozycji współczesności są gotowi odpowiedzieć na propozycję osobowej więzi oferowanej przez Boga żywego.

Ufam, że to moje dzielenie się będzie zachęcało do myślenia i dyskusji zarówno mnie jak i wszystkich czytelników bloga.

ks. Sławek Jeziorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *