Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

luty 2024
N P W Ś C P S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829  

Co obecnie na blogu i jakie propozycje na przyszłość – te informacje znajdziecie właśnie tutaj, na marginesie. Niech ta strona będzie też okazją do tego, abyście podpowiadali czego brakuje, co zmienić, co jest w porządku. Niech to będzie nasz wspólny blog.

W Wielkim Poście w cyklu Historia pewnej miłości próbuje prowadzić nas w nieco inni niż zwykle sposób przez historię zbawienia. Tą historię człowieka, w którą ze swoją miłością zaangażował się sam Bóg. To historia tej miłości, która wytrwała aż do śmierci – śmierci Syna Bożego. I jego zmartwychwstania. Wpisy w każdą środę Wielkiego Postu.

W każdą sobotę zapraszam do lektury Komentarza do niedzielnej liturgii słowa. Bóg nieustannie mówi do nas, próbuje odpowiadać na nasze problemy. To czego potrzebujemy, to pewnego klucza, który otworzy bogactwo słowa dla naszego życia. Ufam, że pomocne w tym będą te wpisy.

Po Wielkanocy wrócimy do cyklu Współczesny Korynt w którym próbuję kreślić wizję współczesnego świata oświeconą Ewangelią Jezusa Chrystusa. Przewodnikiem w tym cyklu czynię św. Pawła i Jego Listy do Koryntian (choć nie tylko).

7 komentarzy to Na marginesie

  • Podczas wsłuchiwania się w dzisiejszą Ewangelię napotkałem trudność w jej zrozumieniu. Mianowicie nie mam pojęcia co chciał mi Chrystus przekazać w tych oto wersach: Mk 7, 27-28 , które są częścią fragmentu o wierze Syrofenicjanki.Proszę o
    pomoc. 🙂

  • Tak krótko, ze względu na brak czasu. Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi, ale to była przede wszystkim próba wiary i pokory dla tej kobiety. Gdyby uniosła się pychą, powiedziała: „Ty mnie obrażasz”, nie doświadczyłaby cudu. Jezus udziela łaski pokornym, a pokory człowiek uczy się kiedy godzi się na upokorzenie…

  • Mam pytanie. Jeśli wyspowiadałem się ze świętokradzkich spowiedzi i wyznałem popełnione grzechy a nie dodałem, że przystępowałem do komunii to również zyskałem odpuszczenie grzechów za przystępowanie do komunii? Nie wyznałem tego, bo myślałem,że jest rzeczą normalną komunia po odbytych spowiedziach ( w tym wypadku świętokradzkich).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *