Sam tytuł wydaje się archaiczny: Mężczyzna i Kościół. Jeśli by się bliżej przyglądnąć postawie, mężczyzn można odnieść wrażenie, że chrześcijaństwo, a przede wszystkim Eucharystia, to taki zwyczaj, z którego wypada w pewnym wieku wyrosnąć. O ile jeszcze kobiety mogą się w to „bawić” bo są bardziej uczuciowe, może bardziej religijne, to nie przystoi to mężczyznom. Chciałbym nieco zmierzyć się z tym stereotypem i wspólnie poszukać czegoś co możnaby nazwać miejscem mężczyzny w Kościele, pewnym wyrazem męskiej duchowości. Continue reading »



Follow

Recent Comments