Prawdziwie wierzący mężczyzna może być naprawdę niebezpieczny. Przede wszystkim dla tych, którzy dla wygodnego życia byliby gotowi zadowolić się kompromisami. Dlatego aby nieco „rozbroić” prawdziwą męskość, próbuje się wykrzywić obraz wiary, aby w ten sposób odsunąć mężczyzn od Boga prawdziwego. Dziś spróbuję zatrzymać się nad konsekwencjami takiej zerwanej relacji z Bogiem. Prowadzić nas będzie dialog Boga z Adamem tuż po tym, jak ten drugi spróbował „uwolnić się” od Boga.
Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”. On odpowiedział: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?” Mężczyzna odpowiedział: „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem” (Rdz 3,9-12) Continue reading »



Follow

Recent Comments