Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

sierpień 2012
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 • Ojcostwo to tajemnica. Nie jest naszym wymysłem, ani naszym dziełem. Jest tajemnicą, którą od Ciebie możemy otrzymać. Bo przecież Ty, Boże, jesteś Ojcem. Ojcostwo, to twój sposób istnienia. W ojcowski sposób stworzyłeś świat i swojego syna – Adama. Stworzyłeś go na swój obraz. Wiec Adam, a za nim każdy mężczyzna został stworzony, aby być ojcem. Ojcem, na obraz twój i twoje podobieństwo. Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania Uroczystość MB Częstochowskiej: Prawdziwie wolni została wyłączona

  W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, dlatego liturgia tego dnia przenosi nas z synagogi w Kafarnaum, gdzie Jezus głosił swoją mowę eucharystyczną do Kany Galilejskiej. Tam jesteśmy zapraszani, aby wsłuchiwać się w głos Maryi, a ta mówi nam bardzo prosto:

  Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,4) Continue reading »

 • Mężczyzna w Kościele Możliwość komentowania Mężczyzna w Kościele (cz.7) – Spełniony została wyłączona

  W poprzednim wpisie na temat męskości wskazałem na wydarzenie Chrystusa, na Jego zwycięstwo nad lękiem, które otworzylo nową drogę dla spełnienia się mężczyzn w ich męskości. Dziś, na zakończenie chcę pokazać św. Pawła, jak wzór mężczyzny, który przyjął orędzie Chrystusa. On sam wyznaje w ten sposób:

  Zewsząd znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; żyjemy w niedostatku, lecz nie rozpaczamy; znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy. Nosimy nieustannie w ciele naszym konanie Jezusa, aby życie Jezusa objawiło się w naszym ciele (2 Kor 4,8-10) Continue reading »

 • Dziś zakończyliśmy oazowe rekolekcje dla rodzin. Już po powrocie do domu jeszcze raz wracam myślami do tego czasu, w którym Pan Bóg dał mi doświadczyć żywego Kościoła. Jesteście dla mnie wielką radością i nadzieją, a świadectwo działania Boga w waszym życiu było także dla mnie wielkim umocnieniem. Dziękuję więc Bogu i wam wszystkim drodzy uczestnicy. Zapewniam o modlitwie, ufając, że Bóg da wzrost słowa, ktore wraz z księdzem Pawłem sialiśmy w waszych sercach.

 • Najbliższa niedziela będzei już trzecią z kolei, w której Jezus przybliżać nam będzie tajemnicę Eucharystii. Tym razem spróbujmy zatrzymać się nad słowami, które zdają się być w centrum przesłania niedzielnej liturgii słowa:

  Jeśli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i poje moją Krew ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (J 6,53-54) Continue reading »

 • Różne Możliwość komentowania Doświadczając Boga działającego w rodzinach została wyłączona

  Od jedenastu dni w Zakopanem przeżywam OAZĘ Rodzin. Wraz z ks. Pawłem Przebiędą, klerykami, i diakonią wychowawczą towarzyszymy osiemnastu rodzinom i wraz z nimi idziemy drogą poznawania żywego Jezusa działającego pośród nas. Dla mnie osobiście to bardzo budujące doświadczenie. Choć jest to także czas trudny i wymagający, to jednak przynoszacy wiele błogosławionych owoców. Właśnie one pokazują, że Bóg skutecznie działa także w rodzinach. Wczoraj wieczorem postanowiłem zapytać kilka małżeństw o ich doświadczenie tych rekolekcji i to im chcę teraz oddać głos: Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania XIX Niedziela zwykła: Pokarm inny niż wszystkie została wyłączona

  Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli po raz kolejny prowokuje nas do szukania odpowiedzi na pytanie o to, czym jest Eucharystia. Kluczowym słowem, które pozwala nam znajdować odpowiedź są te o ciele wydanym. Jezus mówi:

  Ja jestem chlebem żywym który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie zył na wieki. Chlebem, który ja dam jest moje ciało za życie świata. (J 6,51) Continue reading »

 • Mężczyzna w Kościele Możliwość komentowania Mężczyzna w Kościele (cz.6) – Nowa jakość męskości została wyłączona

  Cóż mógł uczynić Bóg, aby przywrócić mężczyznom ich męskość? Nie wystarczyło postawić im wymagań, nie wystarczyło powiedzieć im: odwagi, nie uciekaj, nie chowaj się. Kiedy Adam usłyszał głos Boga, ukrył się i tak samo ukrywają się dzisiaj mężczyźni. O tym pisałem tydzień temu. Dlatego Bóg postanowił coś niesamowitego. Sam stał się mężczyzną w Jezusie. Przez Jego życie pokazał nową drogę do pełni męskości. Chciałbym zwrócić tutaj uwagę na jedno ważne wydarzenie z życia Jezusa: jego postawę w Ogrójcu. Tą męskość, którą Adam stracił w ogrodzie chowając się i uciekając, Jezus właśnie w ogrodzie odzyskał na nowo. Tam modlił się:

  Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ode Mnie ten kielich. Lecz nie to co ja chcę, ale to, co Ty niech się stanie (Mk 14,36) Continue reading »

« Previous Entries   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.