Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

luty 2017
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
 • Ewangelia Możliwość komentowania VIII Niedziela zwykła – Pamięć Boga została wyłączona

  W dalszej części swojej mowy na górze Jezus zwraca uwagę na sposób przeżywania codzienności. Kieruje On swoją uwagę nie tylko na poprawność zachowania, ale przede wszystkim na serce i uczucia w nim się rodzące, a przede wszystkim na zatroskanie, obawę i lęk. Swoją mowę podsumowuje słowami:

  Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy (Mt 6,24-34)

  Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania VII Niedziela zwykła – Sięgnąć horyzontu Boga została wyłączona

  Kościół w dalszym ciągu wsłuchuje się w kazanie Jezusa na górze. Tydzień temu słuchaliśmy jak mówił o tym, że przyszedł wypełnić Prawo. Teraz stawia przed nami to, co jest szczytem Prawa: przykazanie miłości. Po tym jak poszerzał horyzonty, mówiąc aby pożyczać, nie odwracać się od bliźniego, towarzyszyć mu, sięga tego, co najgłębsze. Pan stwierdza:

  Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych (Mt 5,38-48)

  Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania VI Niedziela zwykła – Ponad minimum została wyłączona

  Jezus kontynuuje swoje kazanie na górze. Tym razem jego mowa się konkretyzuje, a w swoich wskazaniach daje On pogłębienie tego, co Izrael otrzymał na innej górze, na Synaju. Pan pogłębia znaczenie dziesięciu przykazań. Kluczem do zrozumienia tego co głosi są Jego słowa:

  Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni (Mt 5,17-37)

  Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania V Niedziela zwykła – Jedna światłość czy pojedyńcze światełka? została wyłączona

  Wprowadzając nas tydzień temu przez bramę błogosławieństw, Pan kontynuuje swoje kazanie na górze, które jest opisem życia, do którego powołany jest człowiek. Tym razem z mowy Jezusa Kościół wydobywa temat światła. Sam Pan tuż po błogosławieństwach obwieścił:

  Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze.
  Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu (Mt 5,13-16)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.