Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

kwiecień 2017
N P W Ś C P S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
 • Ewangelia Możliwość komentowania III Niedziela wielkanocna – Podwójna lektura życia została wyłączona

  Liturgia kolejnej niedzieli wielkanocnej stawia przed nami po raz trzeci spotkanie Zmartwychwstałego z uczniami. Tym razem Pan przyłącza się w drodze do uczniów, którzy wędrują do Emaus. Spotkanie to jest decydujące dla ich życia i całkowicie zmienia jego kierunek. Oni sami zaświadczyli to, kiedy wrócili do Jerozolimy, co zapisał św. Łukasz:

  W tej samej godzinie zabrali się i wrócili do Jeruzalem. Tam zastali zebranych Jedenastu, a z nimi innych, którzy im oznajmili: «Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi». Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak Go poznali przy łamaniu chleba (Lk 24,13-35)

  Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (5) – Nowe otwarcie została wyłączona

  Wizja, nad którą pochylaliśmy się przez ostatnie tygodnie dobiegła końca. Wydarzenie biblijne jednak trwa. Teraz Bóg słowem wyjaśnia obraz, który przedstawił prorokowi. Zapisał on:

  I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: „Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas”. Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela (Ez 37,11-12)

  Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania Niedziela Miłosierdzia – Stanąć pośród zamkniętych została wyłączona

  Druga Niedziela Wielkanocna, na prośbę Jezusa skierowaną do św. Faustyny Kowalskiej, została nazwana Niedzielą Miłosierdzia. Ta nazwa pozwala nam w nowy sposób odczytać całą tajemnicę paschalną: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana. Jest to objawienie się Jego miłości miłosiernej wobec nas. W Ewangelii tego dnia usłyszymy o spotkaniu Zmartwychwstałego z uczniami. Św. Jan zapisał:

  Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!». A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. (J 20,19-31)

  Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (4) – W mocy Ducha została wyłączona

  Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu. Po intensywnym czasie głoszenia rekolekcji i posługi, spróbuję dokończyć lekturę wizji Ezechiela. Ostatnim razem doszliśmy do momentu, w którym Ezechiel zobaczył już kształt, zobaczył kości, które na nowo zostały połączone ścięgnami. Ten moment radości spotkał się równocześnie z rozczarowaniem. Dzieło jakby stanęło w pewnym monecie, a prorok stwierdził: nie było ducha. W ten sposób jakby chciał powiedzieć, że to jeszcze nie to, że już coś się dzieje, ale brak jeszcze życia. Właśnie w takim momencie Bóg odpowiada prorokowi.

  I powiedział On do mnie: «Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli». Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach – wojsko bardzo, bardzo wielkie.

  Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania V Niedzela Wielkiego Postu – Żyjący została wyłączona

  Wielkopostna wędrówka przez pustynię prowadzi nad do odkrycia tego, który jest wodą i wzrokiem. Tym razem Jezus sam objawia się jako ten, który mówi:

  Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto wierzy we mnie choćby i umarł, żyć będzie (J 11,1-42)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.