Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

maj 2017
N P W Ś C P S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • Różne Możliwość komentowania Kilka myśli o zmartwychwstaniu – Symbolika dni została wyłączona

  Na zakończenie okresu wielkanocnego spójrzmy na jeszcze jeden element zmartwychwstania. To symbolika dni. Wyznając wiarę mówimy: trzeciego dnia zmartwychwstał. Kiedy czytamy ewangelie opisy mówią też o owym pierwszym dniu tygodnia. Mamy więc symboliczne liczby: pierwszy dzień, trzeci dzień, a tradycja dodała do tego ósmy dzień, jako ten, który następuje po siódmym dniu, po szabacie. Krótko zatrzymajmy się nad tymi symbolami. Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania Wniebowstąpienie Pańskie – Darowane życie została wyłączona

  W najbliższą niedzielę Kościół celebruje tajemnicę Wniebowstąpienia Jezusa. W ten sposób wierzący nie tylko wyznają wiarę w to co się dokonało, ale też oczekują z nadzieją tego samego przeznaczenia. Ewangelia wyraża tajemnicę wstąpienia do nieba słowami, które Jezus kieruje do swoich uczniów na zakończenie swojej ziemskiej obecności po zmartwychwstaniu. Mówi On:

  Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi (Mt 28,16-20)

  Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania VI Niedziela Wielkanocna – Obietnica została wyłączona

  Ostatnie dwa tygodnie czasu paschalnego wprowadzają nas w klimat oczekiwania na dar Ducha Świętego. To właśnie w dniu Pięćdziesiątnicy dopełni się dzieło zbawienia. W niedzielnej ewangelii Jezus po raz pierwszy mówi o tym, który ma zostać dany:

  Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna (J 14,15-21)

  Continue reading »

 • Różne Możliwość komentowania Kilka myśli o zmartwychwstaniu – Boskie TAK została wyłączona

  Zmartwychwstanie jest wydarzeniem, które trwa. Ono rozpoczęło się i dąży do swojej pełni. O tym było tydzień temu. Wskrzeszenie Jezusa, które zapoczątkowało nową erę jest objawieniem się Boga w Jego mocy i dzisiaj temu poświęćmy kilka zdań. Continue reading »

 • Druga część okresu wielkanocnego wprowadza nas w rozumienie tego, co się dokonało w czasie Wielkanocy. Po pierwszych niedzielach, pełnych spotkań ze Zmartwychwstałym, od niedzieli Dobrego Pasterza liturgia przenosi akcent i proponuje nam poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co znaczy spotkanie Jezusa, jaki ono ma sens i konsekwencje. W tym kluczu Ewangelia tej niedzieli stawia przed nami Jezusa, który mówi do swoich uczniów:

  Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem (J 14,1-12)

  Continue reading »

 • Różne Możliwość komentowania Kilka myśli o zmartwychwstaniu – Wydarzenie, które trwa została wyłączona

  Przeżywamy okres wielkanocny. To dobry czas, aby pochylić się nad tym, co znaczy zmartwychwstanie. Spróbuję rzucić przez najbliższe tygodni kila myśli, które w jakiś sposób mogą pomóc zrozumieć to centralne wydarzenie naszej wiary. Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (6) – Poznać i mieć życie została wyłączona

  Dochodzimy do tego, co wieńczy całe proroctwo Ezechiela. Nawe więcej, słowa te pozwalają w nowym świetle zobaczyć wszystko co do tej pory mówił prorok. Ostatni element wyroczni Boga brzmi:

  Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam (Ez 37,12-14)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.